DANUTA W. z Krystyną Jandą

Od kilkunastu już miesięcy Krystyna Janda jeździ po całym kraju ze spektaklem Danuta W. a meble z plexi UCCOI® towarzyszą Jej w tej niecodziennej wędrówce.

Fani aktorskiego kunsztu Krystyny Jandy (i nie tylko) powinni zobaczyć ten spektakl koniecznie, chociażby przez wzgląd na wypowiedź artystki, z której dowiadujemy się, że:

„Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski w tle, to jedno w największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet.“

Krystyna Janda

Opowiemy co nieco o scenografii, którą stworzyliśmy. Główny jej element stanowi wielkogabarytowy stół, przy którym Krystyna Janda (odtwórczyni tytułowej roli) spędza większość czasu przygotowując .... ciiiiii... nie uprzedzajmy faktów ;). Stół musiał być wykonany z takiego materiału i tak skonstruowany, aby wytrzymać wysokie temperatury zapewniane przez stojący obok (działający) piekarnik. Wytrzymał. Przetrwał nie tylko wysokie temperatury, ale i liczne podróże, składania pakowania i transporty. Jak się bowiem okazało, spektakl na kanwie książki Danuty Wałęsy "Marzenia i tajemnice", opracowany przez Piotra Adamowicza i wyreżyserowany przez Janusza Zaorskiego okazał się spektakularnym sukcesem i Krystyna Janda gościła z nim już niemalże we wszystkich polskich miastach. Jest wciąż zapraszana, więc chyba dalej będzie gościć :)

Tags: stół, UCCOI, meble z plexi, Danuta W, Krystyna Janda, Teatr Polonia, spektakl, krzesło

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.