Meble UCCOI® w Dzień Dobry TVN

W dniu 07.11.2016r. meble z plexi UCCOI® miały swój debiut telewizyjny w programie „Odpicowane mieszkanie” z Ewą Mierzejewską w Dzień Dobry TVN.

„Meble transparentne to taki trochę wnętrzarski odpowiednik PSL’u. Czyli coś co ze wszystkim wejdzie w koalicję i żadna inna partia mu nie przeszkadza.”- powiedział Marcin Prokop na samym wstępie. Jakkolwiek wielki uśmiech lub kontrowersje może wywołać to porównanie, trudno się z nim nie zgodzić.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni pani Ewie, że jako pierwsza pokazała szerszej publiczności, co tak naprawdę kryje się pod pojęciem transparentne meble. Ekspertka w dziedzinie designu dodała:

„Z meblami przezroczystymi fajne jest to, że można je do każdego stylu dopasować i do każdego koloru. […] Wtapiają się w krajobraz. Z jednej strony to jest super do małej przestrzeni, dlatego że od razu mamy efekt „nie-zagracenia”. One są lekkie zarówno wizualnie, jak i w ogóle fizycznie łatwo jest je przenosić. A z drugiej strony właśnie dopasowują się do tego, co jest dookoła. To też jest super kiedy np. zmieniamy sobie wystrój wnętrza, bo czasami jest tak że przemalowujemy sobie ścianę, wywalamy sofę, zmieniamy dywan, zasłony a to sobie może dalej stać.[…] Tak jest właśnie z większością transparentnych mebli, że one są, ale ich nie ma.[…]”

Znawczyni dekorowania wnętrz zwróciła również uwagę na bardzo ważną kwestię, jaką jest materiał. 

„Zanim kupimy mebel transparentny z tworzywa, warto zapytać sprzedawcę albo sprawdzić na etykiecie, z czego on dokładnie jest wykonany. To nie jest tak że to plastik i to plastik. One mają bardzo różne właściwości, […] meble z plexi są cięższe, ale za to są bardziej odporne na zarysowania”.

Charakteryzują się wzmożoną wytrzymałością na zarysowania, pęknięcie, matowienie, żółknięcie a nawet działanie czynników atmosferycznych. Po czym rozpoznać z czego wykonany jest dany mebel? Po  jego grubości! Meble z plexi są grubsze i bardziej stabilne.

Dziennikarka Dorota Wellman, w odpowiedzi na pytanie „Jak konserwuje się i czyści takie meble” usłyszała, że konserwacja jest dziecinnie prosta, bo jest to kwestia użycia wyłącznie mokrej i suchej mikrofibry.

Dziękujemy pani Ewie Mierzejewskiej za spotkanie i zaproszenie nas do studia Dzień Dobry TVN. Otrzymaliśmy mnóstwo pochwał i mega siłę napędową do dalszego działania. 

Zajawkę tego, jak wyglądał backstage naszego spotkania pokazaliśmy tutaj:

https://www.facebook.com/UCCOI/photos/?tab=album&album_id=1119619431458635

Link do programu:

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/efektowna-kawalerka-pelna-luster,213814.html

Tags: akryl , pleksa, meble z plexi, przezroczysta pleksa, Ewa Mierzejewska, Ewa i Wnętrze, Dzień Dobry TVN, Marcin Prokop, Dorota Wellman, małe wnętrza, Odpicowane mieszkanie, przezoczyste meble, program poranny, studio telewizyjne

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.

smily Prezent dla Twojego wnętrza zamów już dziś