Eklektyzm kontrolowany

Eklektyzm stał się stylem coraz częściej wykorzystywanym w naszych wnętrzach. Warto wiedzieć na czym ten styl polega i gdzie go stosować.

Niektórzy celowo kupują antyczne meble inni dostają je po starych właścicielach lub odziedziczają w spadku. Cieszy fakt, że dostrzegamy piękno zabytkowych przedmiotów i staramy się znaleźć dla nich miejsce w polskich domach. Tym bardziej, że plexi doskonale odnajduje się otoczona meblami z wiekowego drewna.

„Charakterystyczne dla eklektyzmu jest łączenie ze sobą starego z nowym, czyli przedmiotów codziennego użytku różniących się stylistyką, materiałem i budową. Niby nic trudnego, a jednak pozyskanie antycznych mebli to dopiero połowa sukcesu. Trzeba jeszcze sprawić, by eksponaty „odnalazły” się wśród współczesnych dodatków. Świetnie sprawdzają się w tej roli krzesła i elementy dekoracyjne wykonane z plexi“

Katarzyna Herman - Janiec

Sprawdziliśmy osobiście :). Wspólnie z autorką cytatu stworzyłyśmy eklektyczne wnętrze. W zabytkowym dworku z XIII wieku. Wśród przyrody leniwie budzącej się z zimowego snu i niskich wnętrz, po brzegi wypełnionych licznymi dziełami sztuki oraz zabytkowymi meblami, obrazami, fotografiami i zastawami z przeszłości. Do tak skomponowanej przestrzeni wstawiliśmy meble z plexi. Stoły, ława, krzesła ZAKO, standy na dokumenty, lampki i inne. Wystarczyła odrobina światła a niepowtarzalny nastrój tworzył się sam. ZAKO lśniło kolorami słońca, lampki rozbłysły wśród kotar i zasłon. Efekt przerósł nasze oczekiwania. Polecamy spróbować takiego połączenia. Efekt "wow" gwarantowany.

Tags: akryl , Katarzyna Herman - Janiec, eklektyzm, antyczne meble, stół, ZAKO, lampki SHE, UCCOI, meble z plexi

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.