Niecodzienne połączenie akrylu i drewna

wiele już pisaliśmy o naszej fascynacji połączeniem plexi z innymi materiałami. Prezentowane stoliki stanowią jedno z nich.

Klienci czasem sami dostarczają nam mnóstwo niespodzianek i proszą o zrealizowanie ich własnych pomysłów. Za sprawą dwóch takich osób powstały te oto cuda -stoliki. Pracowaliśmy przy nich z ogromną przyjemnością i z żalem wypuszczaliśmy z pracowni. Stanowią nasze ulubione ostatnio połączenie - akrylu z drewnem. Te dwa materiały po złączeniu dają poczucie całkowitej symbiozy. Tym bardziej, że połączyliśmy je w taki sposób, aby nie naruszyć struktury żadnego z nich.

Mamy dla Was radę:

„Plexi to bardzo wytrzymałe i sztywne tworzywo. Drewno natomiast jest materiałem niejednorodnym (anizotropowym) o bardzo złożonej budowie zarówno fizycznej, jak i chemicznej. Aby dokładnie zabezpieczyć drewno i połączyć te dwa skrajnie różne materiały w umiejętny sposób, lepiej powierzyć to zadanie specjalistom“

Maciej Bijak, UCCOI®

Wiemy w czym rzecz. W nowej kolekcji stworzyliśmy linię mebli plexi + drewno i na jej potrzeby gruntowanie przebadaliśmy temat właściwości i sposób zapobiegania starzeniu się drewna. Jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem efektu końcowego tego połączenia i na pewno ten temat będziemy skrupulatnie dalej studiować.

Tags: akryl , pleksa, drewno, stoliki, drewniany blat, łączenie materiałów, nogi do stołu

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.